Tradycją naszej szkoły są coroczne przedstawienia bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów. W tym roku 10 stycznia 2020 r. przez dzieci z klasy I zostały zaprezentowane Jasełka pt. „Betlejem to My” dla nauczycieli, uczniów i dzieci z PM nr 26.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Jezusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołowie. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.