Gala rozdania nagród III edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego „Symbole Jaworzna” pod honorowym patronatem

Prezydenta Miasta Jaworzna Pana Pawła Silberta.

W środę, 12 lutego 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Jaworznie odbyła się gala rozdania nagród Miejskiego Konkursu Plastycznego „Symbole Jaworzna” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta.

Zaproszeni goście złożyli gratulacje zwycięzcom plastycznych zmagań, dziękujemy wszystkim za przybycie, obecni byli: Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tadeusz Kaczmarek, Radni Rady Miejskiej Pani Ewa Zuber, Pani Teresa Kondoszek, Pan Maciej Stanek Prezesa Zarządu Fundacji „Energetyka na Rzecz Polski Południowej” Pan Daniel Sierakowski , dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice.

Na konkurs wpłynęło 100 prac z 13 Szkół Podstawowych miasta Jaworzna. Ocena prac jury była trudnym zadaniem, ponieważ  poziom prac był bardzo wysoki, dlatego też pojawiły się  miejsca ex aequo. Oprócz oczywistych symboli Jaworzna takich jak herb Jaworzna, drzewo jawor i drwal – młodzi artyści na swoich pracach  umieścili także ciekawe i atrakcyjne miejsca oraz obiekty znajdujące się na terenie Jaworzna. Główną nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca była statuetka drwala, ręcznie rzeźbiona przez artystę rzeźbiarza Edwarda  Góreckiego z „Galerii Drzewiej” w Alwerni.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można zobaczyć w specjalnie utworzonej z tej okazji galerii prac w Szkole Podstawowej nr 2.

SKŁADAMY GRATULACJE LAUREATOM KONKURSU !!!