Świetlica otwarta od Godziny 6:45 do 16:00

W ŚWIETLICY SZKOLNEJ ŚWIETNIE SIĘ BAWIMY –

I NIE MA TAKIEJ CHWILI, KIEDY SIĘ NUDZIMY!

WRZESIEŃ

Witamy w szkole i w świetlicy – stworzenie wraz z dziećmi regulaminu świetlicy oraz rozmowa na temat zasad panujących podczas obiadu, na korytarzach i w innych pomieszczeniach w szkole.

Zabawy integracyjne w celu zapoznania się. Zapoznanie dzieci z terenem szkoły.

Wakacyjne wspomnienia – rozmowa o rybach i innych stworzeniach wodnych – wykonanie prac plastycznych „Pielęgnica w 3D”

KONKURS – „Wakacje moich marzeń” w formie plastycznej.

Idę do szkoły – Moja droga do szkoły. Zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku i podczas przechodzenia przez jezdnię.

Nauka wiersza „Gdy zamierzasz przejść ulicę” w. Chotomskiej.

Przyszła do nas jesień – wykonanie prac plastycznych „Jesienne jeżyki”, wspólne wykonanie jesiennej makiety.

Rozmowy na temat zachodzących zmian w przyrodzie. Słuchanie wiersza H. Bechler „Jesień”.

Jestem pełnoprawnym członkiem szkoły – uroczyste pasowanie uczniów klas I.

Rozmowy na temat poszanowania zabawek, sprzętu i gier. Zajęcia „Jak Ci się podoba w świetlicy?”

Układanie krzyżówek do hasła ŚWIETLICA. Wspólna zabawa przy grach bez prądu.

Dzień Edukacji Narodowej – Nauczyciel, łatwy czy trudny zawód? – Rozmowa z dziećmi o pracy nauczyciela.

„Kim będę, gdy dorosnę” – wykonanie prac plastycznych.

Skarby jesieni, zmiany w przyrodzie – „Wesołe nutki na jesienne smutki” – nauka piosenki o jesieni.

Październikowy KONKURS-niespodzianka.

Grzyby jadalne i trujące – oglądanie fotografii i atlasów. Grzyby – praca plastyczna.

Nasi skrzydlaci przyjaciele – ptaki znane i nieznane – czytanie ciekawostek o ptakach.

„O wróbelku Elemelku” słuchanie opowiadania H. Łochockiej.

Zajęcia ruchowe dla dzieci. Wycinanie ptaków z kolorowego papieru i gazet.