ZESPÓŁ MATEMATYCZNO -PRZYRODNICZY

             W skład Zespołu Matematyczno – Przyrodniczego wchodzą  nauczyciele:

biologii :  mgr Joanna Bąk nauczyciel dyplomowany, egzaminator OKE,

chemii  : dr Janusz Czerwonka  nauczyciel dyplomowany, egzaminator OKE

mgr Teresa Lempart  nauczyciel dyplomowany,

fizyki : mgr inż. Maria Juraszek nauczyciel dyplomowany,

mgr inż. Maria Trocińska nauczyciel dyplomowany, egzaminator OKE

geografii :  mgr Fryderyk Karwicki nauczyciel mianowany, egzaminator OKE

mgr Małgorzata Pędzikiewicz nauczyciel dyplomowany,egzaminator OKE

matematyki : mgr Małgorzata Engelhardt nauczyciel dyplomowany, egzaminator OKE

mgr Agnieszka Knapik nauczyciel dyplomowany, egzaminator OKE

mgr Joanna Koźmin nauczyciel dyplomowany,egzaminator OKE,

mgr  Katarzyna Mielczarek nauczyciel dyplomowany,egzaminator OKE

BIOLOGIA

Osiągnięcia przekrojowe

– finaliści w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii,

– finaliści Wojewódzkiego Konkursu „ Z Biologią za Pan Brat”,

– finaliści Wojewódzkiego Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Przyrodzie Górnego Śląska,

– III miejsce w Okręgowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia,

– I, II oraz III miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK,

– I miejsce w Międzygimnazjalnej Olimpiadzie Profilaktycznej „Wolni od uzależnień”,

– III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o AIDS,

– III miejsce w IV Miejskim Konkursie Biologicznym.

Zajęcia pozalekcyjne: koło biologiczne.

Programy oraz nagrody i certyfikaty

Innowacja pedagogiczna – warsztaty ekologiczno – krajoznawcze,

CHEMIA

 Osiągnięcia przekrojowe
– laureaci i finaliści  wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z chemii;
– finaliści  wojewódzkiego konkursu „Młody Chemik” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach;
– finaliści wojewódzkiego konkursu „Duety Chemiczne” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach,
– bardzo dobry wynik lub wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”,
– I m. w konkursie „Wiedzy chemicznej dla gimnazjalistów,
– I m. w konkursie ” Oko w oko z chemią” ;
– I m. w konkursie ” Na szkiełku i w probówce”;
– III m. w ogólnopolskim konkursie chemicznym „Omnibus”.

Zajęcia pozalekcyjne: kółko chemiczne

FIZYKA

Osiągnięcia przekrojowe

– międzynarodowy certyfikat „INTERNATIONAL HONORABLE MENTION” w 2005r.,
– laureaci  ( 10 uczniów ) i finaliści  ( 22 uczniów) Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z Fizyki ,
– finaliści  ( 8 uczniów),  wyróżnienia ( 3 uczniów), oraz odznaka Złoty Kwantt  ( 15 uczniów) w  Ogólnopolskim Konkursie „Talenty Fizyczne”, który organizuje Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego ,
– wyróżnienia( 23 uczniów) i tytuł „taon”, a czworo tytuł „kaon”w Polsko– Ukraińskim Konkursie LWIĄTKO
– czołowe miejsca oraz tytuły laureatów w  Wojewódzkim Dwuosobowym Turnieju Fizycznym
– laureaci  ( 2 uczniów )  w  Konkursie Fizycznym im. Waldemara Zillindera
– IV miejsca  ( 2 uczennice)w Ogólnopolskim konkursie fizyczno –  fotograficznym „Zjawiska optyczne wokół nas”

Zajęcia pozalekcyjne : kółko fizyczne

Ponadto

– organizacja wyjazdów na projekty na wykłady do Instytutu Fizyki, planetarium, wystawy interaktywne,
-systematyczne pokazy doświadczeń dla uczniów gimnazjum, szkół podstawowych i  rodziców

Programy oraz nagrody i certyfikaty

– modyfikacja programu z fizyki

 GEOGRAFIA

– finaliści  i laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z Geografii

– finaliści i laureaci ogólnopolskiego konkursu geologiczno- środowiskowego

Zajęcia pozalekcyjne

– kółko  geograficzne

Ponadto:

– długoletnia współpraca z Instytutem Geologicznym PIB- OG w Sosnowcu
– współpraca z Ośrodkiem Edukacji Ekologiczno Geologicznej w Jaworznie
– nauczanie dwujęzyczne przedmiotu

MATEMATYKA

 Osiągnięcia przekrojowe

– laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z Matematyki,
– laureaci i finaliści  ogólnopolskiego konkursu matematycznego ” Pangea”
– laureaci i finaliści Wojewódzkiego Konkursu ” Nudna Matematyka” organizowanego   przez Pałac Młodzieży w Katowicach)
– coroczne sukcesy w Jaworznickich Konkursach Matematycznych ( I, II , III miejsca oraz wyróżnienia, w tym w 2008r. 3 pierwsze miejsca )
– laureaci  w Ogólnopolskim Konkursie ” Multitest ”
– laureaci i wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ” Kangur”
– nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ” Alfik matematyczny”( w        tym 2 m. w województwie i 10 m. w kraju),
–  laureaci i  wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie Olimpus matematyczny”,
-sukcesy uczniów i nauczycieli w międzyszkolnym konkursie bankowym” Matematyczna przygoda”,
– sukcesy uczniów w różnego typu konkursach organizowanych na terenie miasta Jaworzna ( konkursy organizowane przez szkoły ponadgimnazjalne)

Zajęcia pozalekcyjne

– koła matematyczne
– zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze

Programy oraz nagrody i certyfikaty

Innowacja pedagogiczna  dla uczniów w klasie III gimnazjum
Udział w programie ” Lepsza szkoła”- certyfikat
Udział w projekcie ” Wiedza i umiejętności kluczem do przyszłości”

Członkowie zespołu  brali udział w :

 – programie profilaktycznym  ” 7 kroków „,

– programie ” Szkoła Zarządzająca Wiedzą”,

– projekcie ” Aktywny w szkole – aktywny w życiu”,

– projekcie ” Szkoła z klasą 2.0 „